Přehodnocení nevěry - přednáška pro každého, kdo někdy miloval

Nevěra je největší zrada. Ale musí to tak být? Vztahová terapeutka Esther Perel zkoumá, proč lidé podvádějí a odhaluje, proč jsou vedlejší poměry tak traumatizující: protože ohrožují naše emoční bezpečí. V nevěře spatřuje něco nečekaného – výraz touhy a ztráty. Video by měl vidět každý, kdo někdy podváděl nebo byl podveden, i ten, kdo chce získat nový pohled na vztahy.

Číst dál...

Dotek jako lék

Dotek jako lék

Masáž není všelék, dokáže ale zmírnit celou řadu obtíží. A nemusíme hned spěchat za školeným masérem – pozitivní vliv na naše zdraví a pohodu má i masáž partnerská. Nejen že se při ní vyplavuje dopamin, serotonin a oxytocin, narůstá empatie, štědrost a důvěra, ale napomáhá také sblížení a větší intimitě.

Číst dál...

Řeč ženského těla

Naše duše s námi mluví prostřednictvím tělesných symptomů. Principy psychosomatické medicíny jsou dobře popsány a skutečně platí, v gynekologii možná více než v jiných oblastech medicíny. Konvenčncí medicína si je sice vědoma psychosomatických souvislostí, ale přesto v běžné praxi mají gynekologové sklon vysvětlovat si potíže pacientky zevními vlivy.

Číst dál...

Dětská kresba jako prostředek komunikace

Dětská kresba představuje jeden z nejvhodnějších způsobů poznání osobnosti dítěte. Není jenom hrou nebo sněním, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale zahrnuje v sobě také realitu – podává sdělení o dítěti, jeho vztazích a jeho světě.

Číst dál...

Dokumentární film: Léčba rakoviny zevnitř

Velmi kvalitní a vysoce hodnocený dokumentární film na téma léčba rakoviny alternativními metodami. Je velmi pravděpodobné, že tento dokumentární film je zřejmě tím nejdůležitějším, který na téma léčení můžete vidět. Odhaluje totiž pravdy, které se nikdy neměly dostat na veřejnost.
Číst dál...

Tresty dávají rány naší sebeúctě

Jsou nejen proti pohlavkům a plácání přes zadek, kterými si ve výchově vypomáhá skoro 90 procent Čechů. Říkají NE také zákazům, příkazům, pokynům, a dokonce i pochvalám nebo odměnám. Čemu naopak říkají silné ano, to je respekt k dítěti. „Autoritativní výchova k poslušnosti je rizikem pro demokracii,“ jsou přesvědčeni psychologové Tatjana a Pavel Kopřivovi, spoluautoři populární knihy Respektovat a být respektován.

Číst dál...

Jak mi orgasmická jóga změnila život – autentická výpověď klientky centra Magnolia

Jedna z našich klientek se s námi podělila o svou zkušenost s cvičením orgasmické jógy, se kterým se seznámila při sezeních sexuologické práce s tělem (Sexological Bodywork). Děkujeme za sdílení!

Číst dál...

5 tipů ke zvýšení příjmu pozitivní energie

Láska je energie. Je to komplikovaná emoce a může mít mnoho odstínů. Pro mnohé lidi má zřejmě i trošku odlišné významy a vzpomínka na ni může být zabarvena i různými negativními prožitky (např. odmítnutí, nespravedlnost, rozchody...).

Číst dál...